Yurtdışı projeler

Akfen İnşaat yurt dışına gidiyor

Türkiye’de artan inşaat maliyetleri ve rekabetçi pazar koşullarının pazarda fırsatları azalttığını belirten Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, hedeflerine yurt dışını da aldıklarını söyledi.

Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın,Türkiye’de artan inşaat maliyetleri ve rekabetçi pazar koşullarının pazarda fırsatları azalttığını belirtti. Akın, bu nedenle hedeflerine yurt dışını da aldıklarını söyledi.

Loft markasıyla İstanbul ve Ankara’da gayrimenkul projeleri yapan Akfen Holding, gözünü yurtdışına dikti. Akfen’in halen Ankara’da yatırım değeri 800 milyon lirayı bulan iki projesi devam ediyor.

Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, Türkiye’de artan inşaat maliyetleri ve rekabetçi pazar koşullarının fırsatları azalttığını belirtti. Bu nedenle Almanya ve Amerika gibi ülkelere baktıklarını anlatan Akın, bu ülkelere de Loft markasıyla girmeyi planladıklarını söyledi. Akın şöyle konuştu: “ 2019’da yapılacak seçimden sonra piyasanın önü açılacak gibi görünüyor. Firma olarak yatırımda durmayı düşünmüyoruz. Biz önümüze gelen projelere bakacağız. Yurt, başka sektörler başka ülkeler gibi alanlar belirleyeceğiz. 700 milyon liralık daire stokumuz var. Bu 200 milyona düştüğü anda başka bir projeye başlayacağız.”

Leyla İlhan/Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu