Yenigün İnşaat’ın yurtdışında devam eden projeleri


  Yenigün İnşaat’ın yurtdışında üstlendiği ve devam eden inşaat projeleri

  1973 yılından bugüne yurtiçi ve yurtdışında birçok projeyi başarıyla tamamlayan Yenigün İnşaat’ın yurtdışında devam eden projeleri..

  Yurtdışında iş yapan inşaat devi Yenigün İnşaat, ilk yurtdışı tecrübesine 1995 yılında Rusya’da tamamlanan Gazprom Bilim ve Teknoloji Merkezi Projesi ile adım attı. 2008 yılında en büyük 225 müteahhitlik sıralamasında yer alan Yenigün İnşaat, Sochi projesinin inşaatında da yer aldı. İnşaat taahhüt işlerinde gösterdiği başarıyla birlikte büyümeye devam Yenigün İnşaat, yurtdışında birçok yeni proje üstlendi. 

  Yurtdışında devam eden projeleri  Kamerun Douala Japoma Stadyum Projesi

  Yenigün İnşaat’ın Kamerun’da üstlendiği ilk proje 50 bin kişilik stadyum, spor salonu, olimpik yüzme havuzu, 2 antrenman sahası ve tenis kortlarını içeriyor. 

  Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün ise stat ihalesini kazandıktan sonra sürecin çok uzun sürdüğünü ancak 1,5 yıldır bu işin peşinde olduklarını belirterek, buna rağmen kompleksi 2018 yılının son çeyreğine teslim etmeyi planladıklarını söyledi.

  Projede kullanacakları inşaat malzemelerinin en az yüzde 80’inin Türkiye’den getirtileceğini dile getiren Yenigün, ayrıca projede çalışacak 1250 işçinin bininin Türk olacağını sözlerine ekledi.

  Çelikhane ve Ek İşleri

  Ekim 2015’de taahhüt altına alınan sözleşme kapsamında YENİGÜN, Cezayir’de yer alan ve Cezayir-Katar Demir Çelik İşletmeleri yatırımı olan fabrikanın Çelikhaneleri ve Çelikhaneler yardımcı tesislerinin inşaat işlerini taahhüdü altına almıştır.

  Taif Hastane Kompleksi

  Suudi Arabistan Taif şehrinde 980.000 m2 arsa üzerine 163.000 m2 inşaat alanlı Hastane Kampüsü yapılması işi.

  2021 yılında yurtdışında iş ilanları, yurt dışı işçi alım ve yurt dışı eleman alımı yapan firmaların üstlendiği projelerde görevlendirikmek üzere yurt dışı iş başvurusu yapmak isteyenlere...

  Yenigün İnşaat’ın yurtdışında devam eden projeleri yazısına yapılan yorumlar
  1. Murat erik dedi ki:

   Merhaba ben daha önce sizinle Muş şantiye nizde çalıştım yurt dışında sizinle çalışmak istiyorum exkavator operatörü yüm 20 yıl tecrübeyle tlf 0535 660 13 40