ALMANYA’DA İNŞAAT İŞÇİSİ SIKINTISI VAR!


  Almanya’da inşaat işlerinde çalışacak işçisi bulunamıyor! Almanya inşaat sektöründe çalışacak personel arıyor. Sektörün hızla gelişmesinin ardından bu alanda çalışacak personel sıkıntısı yaşayan Almanya’da inşaat işçileri saatlik 16 Euro ile 18 Euro arasında para kazanıyorlar. İşte Almanya’nın inşaat işçisi arayışına dair detaylar.

  Almanya’nın en hızlı gelişen sektörlerinden başında inşaat sektörü geliyor.  Ülkede son yıllarda ivme kazanan inşaat sektöründe önemli adımlar atılsada, bu alanda ciddi bazı eksiklikler bulunuyor. Bu eksikliklerin başında ise inşaat sektöründe çalışacak personeller geliyor. Çok sayıda firma bu alanda personel eksikliği yüzünden aldıkları projeleri iptal etmek zorunda kalıyorlar.

  ALMANYA’DA İNŞAAT İŞÇİSİ SIKINTISI YAŞANIYOR  Almanya’da gelişen inşaat sektörünün önündeki en önemli engel inşaat işçisi sıkıntısı.  Sektörün gelişmesi ve personel eksikliğinin fazla olmasından dolayı, inşaat işçileri ülkede zaanatkarlar kadar değer görüyor. Almanya’da bir inşaat işçisi son dönemlerde saatlik 16 Euro ile 18 Euro arasında maaş alıyor. Güncel kur rakamlarına göre (1 Euro: 7.00 TL) saatlik 102 TL kazanılıyor. Ülkede sektörün yukarı yönlü ivmesinin ardından firmalar önemli projelere imza atıyorlar. Ancak çok sayıda firma personel eksikliğinden dolayı yeni projeler alamıyorlar, hatta bazı firmalar almış oldukları projeleri iptal etmek zorunda kalıyorlar.

  2019 yılında yurtdışında iş ilanları, yurt dışı işçi alım ve yurt dışı eleman alımı yapan firmaların üstlendiği projelerde görevlendirikmek üzere yurt dışı iş başvurusu yapmak isteyenlere...
  ALMANYA’DA İNŞAAT İŞÇİSİ SIKINTISI VAR! yazısına yapılan yorumlar
  1. Muhammetguly dedi ki:

   Temizlik ve toparlama isleri kebdum turkmenim Allah rizasi icin kabul edin