Yurt dışı iş ilanları

Yurtdışı İnşaat İş İlanları İşçi Alımları

Yurtdışında iş yapan inşaat firmaları 2019 yurtdışında üstlendikleri projelerinde görevlendirmek üzere yayınladıkları yurtdışı iş ilanları ile işçi alımı yapıyorlar.

yurtdışı inşaat firmaları iş ilanları

Ülkemizde büyük inşaat şirketlerinin dışında inşaat işleri yurt dışına kıyasla daha az maaşlar altında işçilerin çalışmasına neden olduğu için Türk işçiler genellikle yurt dışındaki inşaat işlerinde çalışmayı tercih etmektedirler.

Yurt dışında inşaat işi denildiği zaman ilk akla genellikle yurt dışında iş yapan Türk inşaat firmaları gelmektedir. Özellikle Türk inşaat firmalarının ülkemizdeki pek çok başarılı projesi yurt dışında da çok sayıda iş almalarını sağlamışlardır. Örnek vermek gerekir ise Polonya’nın Varşova kentindeki metro yapımında Türk inşaat firmalarından biri olan Gülermak İnşaat yer almıştır. Bunu gibi çok sayıda örnek vermek mümkündür.

Dolayısıyla hem para biriminden dolayı hem de yurt dışında işçilerin daha fazla kazanmalarından dolayı Türk işçiler de inşaat işleri için yurt dışında gerek geçici gerek ise kalıcı olarak çalışmak istemektedirler. Ayrıca yurt dışında çalışan Türk işçiler dolar, euro ya da pound cinsinden maaş aldıkları için Türk lirası ile kıyaslayınca çok daha fazla kazanmaktadırlar.

Yurt dışına işçi götüren inşaat firmaları 2019 arasında; Cengiz İnşaat, AE-Arma Elektropanç, Delgo, Enka İnşaat, Rönesans Holding, Gürbağ, Dorçe ve Korman İnşaat gibi çok sayıda Türk inşaat firması alım yapmaktadır. Ancak firmalar genellikle vasıflı işçi alımı yapmaktadır. Yani alım yaptıkları pozisyonun şartlarını karşıladığınız taktirde bu firmalara ait olan inşaat işlerinde yurt dışında çalışabilirsiniz. Bu firmaların yanı sıra başka Türk firmalarının da yurt dışına işçi alımı yaptığı bilinmektedir.

Yurt dışında hangi ülkelerde inşaat işleri popüler diye soracak olursanız; Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna, Rusya, Polonya, Almanya, Fransa, İtalya, Belçika, İsveç, Irak, Suriye ve İsviçre inşaat iş ilanları şeklinde saymak mümkündür. Türk inşaat firmalarını Dünya’nın hemen hemen her yerinde görmek mümkündür.

Yurtdışında çalışmak isteyen adaylar yurtdışı iş ilanları ve işçi alımı ilanlarına ulaşmak için sitemizi inceleyebilir, kariyer sitelerini inceleyebilir ve açık pozisyonlardaki görevlere iş başvurusunda bulunabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu