Almanya İş İlanları

Yurtdışında Çalışmak İsteyenler Müjde: Almanya aşçı ve garson alımı yapacak

Almanya'da çalışmak isteyenlere müjde. Almanya, Türkiye'den garson ve aşçı alını yapacak. İşte Almanya garson ve aşçı alımı şartları ve detayları…

Yurtdışı eleman alım ilanları yakından takip ediliyor. Bu kapsamda nitelikli iş gücüne ihtiyacı olan Almanya, Türkiye’den aşçı ve garson alımı yapacak. İşte başvuru şartları ve detayları…

Son zamanlarda büyük işçi açığı ile mücadele eden Almanya, Türkiye’ye gözünü dikti. Ayda 5 bin eruo maaş ile garson ve aşçı alımı yapılacak.

Koronavirüs salgını sonrasında büyük bir işgücü açığı olan Almanya geçtiğimiz günlerde havalimanlarında istihdam edilmek amacıyla yabancı personel aradığını duyurmuştu. Alman havaalanlarında çalışacak 7200 kalifiye eleman için gerekli yasal düzenlemeleri hazırlayan Almanya aşçı ve garson arıyor.

Alman Çalışma Bakanı Hubertus Heil, isim vermeden Türkiye’yi kast ederek, daha hızlı bir şekilde yetişmiş personelin getirilmesi için bu yıl gerekli yasal altyapıların hazırlanacağını söylemişti. Almanya’da garson ve aşçı olmak üzere gastronomi sektöründe yoğun bir istihdam açığı olduğu belirtilerek, bu açığın Türk vatandaşları ile kapatılması hedefleniyor.

DW Türkçe‘nin haberine göre; Bakan Faeser, Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil ile birlikte bu yıl içerisinde konuyla ilgili bir teklif hazırlayacaklarını ve böylece kalifiye elemanların Almanya’ya getirebilmeyi hedeflediklerini ifade etti.

DİPLOMALARIN DENKLİĞİ İŞLEMLERİ 

İçişleri Bakanı Faeser, söz konusu sektörlerdeki eleman açığının giderilmesi için yurt dışında alınmış diplomaların ve mezuniyet belgelerinin Almanya’da denkliğinin sağlanması yönündeki çalışmalara hız verilmesini talep etti. Bu konuda hükümetin gerekli adımları atmak için çalışma yürüttüğünü aktaran Bakan Feaser, Çalışma Bakanı Hubertus Heil dışında Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger ile de ortak çalışmalar yurttüklerini de belirtti.

Ülkedeki yetişmiş personel eksikliği sebebiyle, elde bulunan garsonların fazla çalışmalar ve restoranların rekabeti sebebiyle iyi işleyen restoranlarda garsonların aylık maaşının net 5000 euroya kadar yükseldiği ifade ediliyor. Yasal değişikliğin bu ay itibariyle yürürlüğe girmesi ve Ağustos’ta tamamlanması bekleniyor.

Öte yandan Fraground Havalimanına personel alınıyor. Alım ile ilgili duyuruda, Almanya işçi alımı başvurusu “Frankfurt Havalimanı’nda işler yeniden yoluna giriyor ve ekibimizi güçlendirdiğimiz için mutluyuz!” ifadeleri ile şu şekilde kamuoyuna duyuruldu: “Şu anda öncelikli olarak uçak ve bagaj işlemlerinde personel arıyoruz! Yanal giriş hoş geldiniz! Online veya e-posta ile başvurun: jobs@fraground.de Sizi görmek için sabırsızlanıyoruz!” denildi.

Personel alımı başvuruları başladığında bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin;

Bir Yorum

  1. Eskavatör Loder silindir şavul kırıcı kullanıyorum emekli operatörüm25yıl maden ocağı taş ocağı operatörü yurtdışı işarıyorum ilgilenen arkadaşlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu