Yurtdışı Kaynakçı Arayan Firmalar 2019


  yurtdışı kaynakçı iş ilanları2019 yılında yurtdışı kaynakçı arayan firmaların iş ilanları ve iş başvuru şartları…

  Yurt dışı çoğu insan için tabiri caizse taşı toprağı altın olarak nitelendirilen bir bağlamdır. Bu bağlamda gerekse eğitim, sağlık, ulaşım ve buna benzer imkanların oldukça geniş bir şekilde yer alması, gerekse maaşların ağırlıklı olarak dolar ve Euro cinsinde ödenmesi, gerekse birikim yapma imkanı bulunması sebebiyle yabancı ülkeler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yabancı ülkeleri adeta birer cazibe merkezi haline getirir. Yurtdışında çalışmak her ne kadar ilk bakışta çok kazançlı gibi görünse de meselenin esasına girildiğinde bunun hiç de bu şekilde olmadığı anlamı çıkar. Yurtdışı işçi alan firmalar da ne yazık ki Türklere gereken imkanları yeterli miktarda sağlamaz.

  Yurt Dışında Hangi Pozisyonlarda Çalışılabilir?

  Yurt dışında ağırlıklı olarak vasıflı personel istihdam edilir. Şayet çok öne çıkan bir vasıf söz konusu değilse genellikle beden gücü gerektiren işlerde çalışılır. Bu işlerden biri de kaynakçılıktır. Yabancı ülkelerde çalışan çok sayıda TC vatandaşı kaynakçı bulunur.  Yurt Dışında Çalışmak Karlı mıdır?

  Çalışmak adına gidilen ülkeler ağırlıklı olarak Kara Avrupa’sı ülkeleri, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’dir. Yurtdışı iş ilanları 2018 linkinde de bu ülkelerin hangileri olduğu incelenebilir. Bu ülkeler çoğunluklu olarak Dolar ve Euro cinsinden istihdam ettiği personele maaş ödemesi yaptığından ve bu maaşlar da Türk parasıyla kıyaslandığında oldukça yüksek meblağlar ettiğinden Türkiye şartlarında daha kazançlı olduğu aşikardır. Kaldı ki bu şirketler bahse konu ülkelerde bulunmasalar dahi çoğu zaman uluslararası iş yaptıklarından dolayı maaşlar yine dolar ve Euro cinsinden ödenecektir. Yerel para biriminde ödeme yapan uluslararası şirketler oldukça az sayıdadır.

  Yurt Dışı İşlere Nasıl Başvurulur?

  Yurt dışına kaynakçı işçi gönderen şirketlerin iş ilanlarına kariyer sitelerinden ulaşabileceğiniz gibi, taşeron ve alt taşeron inşaat şirketlerine de ulaşabilmeniz durumunda iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Yurt Dışında faaliyet gösteren şirketler genellikle online başvuruları kabul ederler. CV yazmak için bu alanda faaliyet gösteren ve uluslararası geçerliliği olan bazı CV hazırlama siteleri mevcuttur. Yurtdışı kaynakçı iş ilanları bağlantısında hangi firmaların elemana ihtiyaç duyduğu hakkında detaylı bilgi edinmek mümkündür. Aynı zamanda daha güvenceli olması istenmekte ise İŞKUR yurtdışı iş başvurusu 2019 linkinde yer alan iş imkanları da incelenebilir. Böylelikle yurt dışı işler İŞKUR vasıtasıyla bulunmuş olur.

  2019 yılında yurtdışında iş ilanları, yurt dışı işçi alım ve yurt dışı eleman alımı yapan firmaların üstlendiği projelerde görevlendirikmek üzere yurt dışı iş başvurusu yapmak isteyenlere...
  Yurtdışı Kaynakçı Arayan Firmalar 2019 yazısına yapılan yorumlar
  1. yasin eroğlu dedi ki:

   slmlar ben argon kaz altı kaynakcısıyım yurt dışında çalışmak istiyorum 05435999747