Yurt dışı iş ilanları

Yurtdışı inşaat ustası arayan inşaat firmaları

Yurtdışı inşaat ustası arayan firmalar genellikle işçi alımı yaparken, demirci ustası, kapı pencere ustası, mobilyacı ustası, elektrik ustası, marangoz, soğuk demirci gibi meslek sahiplerine öncelik veriyor. 

yurtdışında inşaat ustası arayan inşaat firmaları ve şantiyeler

Ülkemizde her yıl yurtdışında çalışmak isteyen vatandaşlarımızın sayısı artarak devam ediyor. Daha fazla bir kazanca sahip olmak ve belli bir birikim yapmak isteyen kişiler bu hedeflerini gerçekleştirmek için yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek istiyor. Özellikle son yıllarda Arap ülkelerinde Türk yatırımcılarının almış olduğu ihaleler de yurtdışı işçi alımını hızlandırmış durumda. Yurtdışı inşaat ustası, kalfa, elektrik tesisatçısı, tekniker vb. meslek erbabı olan kişilerin daha kolay iş bulabildikleri de yapılan tespitler neticesinde ortaya çıkıyor.

Peki, hangi firmalar yurtdışı işçi alımı yapıyor, yurtdışı inşaat ustasında arana özellikler nelerdir, maaşları ne kadardır ve yurtdışı iş başvurularınasıl yapılıyor? Bu konuda yaptığımız araştırmada edindiğimiz bilgiler şöyledir:

Hangi Firmalar Yurtdışı İşçi Alımı Yapıyor?

Yurtdışında işçi götüren firmaların başında inşaat sektörü gelmektedir. Bu alanda deneyim ve mesleki bilgisi olan kişilerin çok kolay iş bulabildiği de yapılan araştırmalarla tespit edilmiş durumda. Daha sonra sırasıyla endüstri, sanayi, tekstil, turizm, gıda gibi sektörlerde de yurtdışı işçi alımı yapılmakta. Yurtdışında faaliyet gösteren Türk firmaları, yılın belli dönemlerinde yurtdışı projelerinde görevlendirmek üzere işçi alımı yapıyor.

Yurtdışı işçi alımı yapan firmalar yayımladıkları ilanları genellikle İŞKUR aracılığıyla olmasını tercih ederken bazı durumlarda özel kariyer sitelerinde de çeşitli ilanlar yayımlayabiliyor. Eğer inşaat sektöründe bir deneyiminiz varsa bu ilanları takip ederek yurtdışında çalışma fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Yurtdışı İnşaat Ustasında Aranan Özellikler Nelerdir?

Yurtdışı inşaat ustası arayan şirketler, aradıkları inşaat ustasında öncelikle tecrübeye çok dikkat etmektedir. Bunun yanı sıra ustanın iş güvenliği konusunda ki bilgisi ve kendine olan özgüveni de önemlidir. Ayrıca inşaat ustasının beraberinde çalıştığı kalfa ve diğer yardımcılarının da deneyimli olması ve iş prensiplerini önemseyen nitelikte olması gerekir. Çünkü inşaat ta çalışmak dikkat gerektirir ve en ufacık bir dikkatsizlik büyük sorunlara neden olur.

Yurtdışı İnşaat Ustası Maaşları Ne Kadar?

Yurtdışı inşaat ustalarının aldıkları maaşlar çalışılan şirkete ve ülkeye değişikli gösterse de en fazla gelir elde eden mesleklerin başında olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Arap ülkelerinde gerçekleştirilen projelerde çalışan inşaat ustalarının aldıkları ortalama maaş aylık olarak 3 bin dolarla 5 bin dolar arsında değişmektedir.

15 Yorum

  1. Slm kapı pencere ustasıyım
    Ayriyetten fayans ekibimde vardır
    İlgilenenler yurt dışında calışırız

  2. Sivas yaşıyorum 16 yaşında inşaatta çalışmaya basladım alçı boya makina alçısı montalama kara sıva yapıyorum 30 yaşındayım yurtdışı inşaat iş olursa gelirim 05438315385

  3. Sıva şap fayans ustasıyım 2 yıl cezairde çalıştım yurt dışında iş arıyorum

  4. Alçı boya dış cephe ısı yalıtımı yurtdışı da 3. 5 sene çalışabileçeğim iş arıyorum saygılar

  5. sıva boya alçıpan ve kargas*l demir çelik kaynak işleride yapıyorum pasaportum mevcut yurtdışı işleride yapıyorum 05524820906

  6. Ben inşaat ustasıyım sıva. Kalebodur alçı boya. Kalıp ustasıyım sizlerde çalışmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu