Yurtdışı İnşaat Firmaları İş İlanları 2021


  Yurtdışına işçi götüren firmaların 2020 yılında çeşitli pozisyonlarda görevlendirmek üzere yayınladıkları iş ilanları ile eleman alımı yapmaya devam ediyorlar.

  Yurtdışı İnşaat Firmaları İş İlanları 2020.  Yurtdışında çalışmak isteyen bireyler yapabildikleri işlere göre yurtdışında çalışmak için bir çok fırsat yakalayabilirler. İnşaat sektörü son yıllarda yurtdışı işçi alan firmalar sayesinde ülkemizden her yıl yüzlerce eli yatkın işçi yurtdışında çalışma imkanı yakalamıştır. Özellikle gelişmekte olan Katar, Dubai, Fas, Azerbaycan, Kırgızistan gibi ülkeler inşaat sektöründe yabancı yatırımcılara fırsat vermiştir. İnşaat işçileri de yüksek maaşlarla, yurtdışı iş imkanları 2020 yılına daha girmeden bu imkanlardan faydalanmam istemiştir. Yurtdışına yatırım yapan firmaları öğrenmek ve başvuru yapmak için yurtdışı iş ilanları 2020 olarak ilanlara bakmaları gerekir.

  Yurtdışında Projesi Olan İnşaat Firmaları

  İnşa at sektörü rekabetin arttığı bu dönemlerde ülkemizde hemen hemen her ilde hızla ilerlemektedir. Türkiye ‘de olduğu gibi bir çok yabancı ülkede de bu ilerleyiş hız kazanmıştır. İnşaat sektöründeki firmaların bir çoğunun Türkiye ‘deki yatırımları dışında yabancı ülkelerde de projeleri bulunmaktadır. Bu projelerde çalıştırmak için kendi ülkelerinden işçi götürmeyi tercih ederler. Yüksek maaş ve yüksek prim ile sigortaları yatırılan işçilerin çalışma süreleri dolana kadar kalacak yer ve yemek masrafları da şirketler tarafından karşılanmaktadır.

  Bugün Irak, İran, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Katar, Rusya gibi ülkelerde Türk firmalarının birçok yatırımı bulunmaktadır. Bu firmaların işçilerine sunduğu fırsatlar kaldıkları süre boyunca çalışma izinleri şirket tarafından alınır ve çalıştıkları süre boyunca şirket tarafından barınma ve gıda ihtiyaçları karşılanır.  Yurtdışında çalışmak isteyenler için cazip gelen bu fırsatları için İŞKUR’un anlaşma yaptığı firmalara  ilanlarına bakmaları gerekir. Bu ilanlara işkur yurtdışı iş başvurusu 2020 İŞKUR iş ilanlarında firmalarla belli bir süre sözleşme imzalanması gerekiyor. İşverenin ve işçinin hakları karşılıklı imzalanan sözleşmeyle garanti altına alınıyor.

  Yurtdışı İnşaat İşçisi Alan Ülkeler

  Yurtdışında inşaat sektörü yeni gelişmekte olan ülkelerde daha fazla işçi açığı vardır. Hem yatırıma hem de işe ihtiyaç duyan ülkelerin yatırım şartları bazen ağır olabiliyor. Bazı firmalar ülkesinden işçi götürür iken bazı firmalar yatırım yaptıkları ülkeden işçi almak zorunda kalır. Genellikle Türk firmalar ülkelerinden işçi götürmeyi tercih ederler. Katar, İran, Suudi Arabistan, Rusya gibi ülkeler yatırımcı firmanın işçi alım politikasına karşılamamaktadır.

  İŞKUR Yurtdışı İş İlanları Sorgulama

  2021 yılında yurtdışında iş ilanları, yurt dışı işçi alım ve yurt dışı eleman alımı yapan firmaların üstlendiği projelerde görevlendirikmek üzere yurt dışı iş başvurusu yapmak isteyenlere...