Yurt dışı iş ilanları

Yurtdışı Formen İş İlanları 2024

Yurtdışında iş yapan firmaların çeşitli pozisyonlarına iş başvurusu yapabileceğiniz gibi forman iş ilanlarına da başvurabilirsiniz. 2024 yılında yurtdışında formen olarak çalışmak ister misiniz?

yurtdışı formen iş ilanları2024 yılında inşaat firmalarının yurtdışında üstlendiği projelerde görevlendirilmek üzere yurtdışı formen iş İlanları ve başvuru şartları hakkında…

Formen kavramının Türkçe karşılığı, ustabaşı olarak da bilinmektedir. Formenlik kavramı ilk olarak kalite standartlarının yükseltilmesi için tarihsel süreç içerisinde 1917 yılında Avrupa’da görülmeye başlanmıştır. Belli bir meslek dalında uzmanlaşmış olan kişiler formen olabilmekte ve işçileri denetleme, yönlendirme ve gerektiğinde işçiler ile birlikte çalışabilme yeteneğine sahip olmalıdır. Bu şekil bir işte yurtdışında çalışmak isteyenler bir takım testleri geçmek zorundadırlar.

Yurt Dışında Formen Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle formen olabilmek için bir meslek dalında uzmanlaşmış olunması gerekmektedir. Yeterli bilgi ve beceriye sahip formen adayları, daha önceki görevleri ve meslek bilgilerini içeren bir öz geçmiş hazırlayarak ve gerekli olan tüm evrakları hazırlayarak yurtdışı işçi alan firmalar ile iletişime geçmek sureti ile isteklerini gerçekleştirebilirler.

Formenlik İçin Başvuru Kanalları

Bunun için birçok başvuru kanalı mevcuttur, ancak en etkili ve garantili olanı İşkur ile başvuru yapmaktır. Bunu gerçekleştirmek için de İşkur wep sitesinden işkur yurtdışı iş başvurusu 2024 linkinden yapılacak duyuruları takip etmek gerekiyor. Tabi bu aşamada bazı testler ve ön mülakatlar uygulanmaktadır. Bunların amaçları yapılacak işe en uygun adayın belirlenmesini sağlamaktır.

Yurtdışı İş İmkanları 2024

Türkiye’nin dışında kalan bazı Avrupa ve Amerika devletleri sanayisinde geçmişten beri makineleşmeye gittiği için etkili insan iş gücüne ve özellikle de vasıflı eleman ihtiyacı duymaktadır. Ülkemizde de makineleşme konusunda biraz geri kaldığı için çok sayıda işçi ve usta yetiştirmektedir. Ancak ülkemizde bu türden etkili eleman sayısı çok fazla olduğu için zaman zaman işsizlik görülebiliyor. Bu elemanlar için yurtdışı iş imkanları 2024 yılında çok fazla olacağı öngörülmektedir.

Yurtdışı İş İlanları

Bir meslek dalında uzmanlaşmış ve ülkemizde ihtiyacı kadar kazanmayan formen kesimi yurtdışı iş ilanları linkini takip ederek isteklerine uygun iş seçimi yapabilirler. Yurtdışında çok kısa bir süre zarfında bile çok yüksek para biriktirebilirler. Bu işleri,  İŞKUR dışında yurtdışında inşaat işi yapan Türk firmaları da sağlamaktadır. Bu amaçla, çalışanlarının sigorta primleri, yeme ve içme masraflarını ve yıllık izinlerinde ki yol masraflarını dahi karşılamaktadır.

5 Yorum

 1. Merhaba. Özbekistan iş aramaktayım. Aslen Özbek asıllıyım. Özbekistan vatandaşıyım. Türkiyede Yıldız Teknik Üniversitesinde eğitim gördüm.
  Daha önceden Özbekistanda türk firmalarıyla birlikte çalıştım. Şu an covid-19 sebebiyle iş aramaktayım.

  Telefon numaram: +998 90 127 28 88 (whatsapp veya telegram)

 2. inşaat formeniyim referanslar stefa holdink libya 6 yıl 2500villa projesi
  Gama holdink rusya 2 yıl hastene projesi
  cengiz holdink istanbul 4 yıl metrosu projesi
  albayrak holdink istanbul 2 yıl esenler avm projesi
  cengiz holdink antalya 3 yıl antalya otel projesi
  bema inşaat kütahya 4 yıl 720 toki konut projesi
  cengiz holdink libya 1 yıl altyapı projesi
  adres akkent mh bursa cd c/16 /blok /d/4/mekez kütahya
  tefon 05337656849

 3. Elektrik ustasiyim cibutide teknisyenolarakgittim arabistanda calistimpasaportum varyurtdisi neresi olursa giderim

 4. Elektrik formeni yım 45kisilik myklı tamamı usta profesyonel ustalarım ile yurtdışı projelerde görev almaya hazırız.başlıca gittiğimiz ülkeler İran ırak kıbrıs özbekistan Bulgaristan demokratik Kongo cumhuriyeti.ag og ka.za otomasyon peyzaj alt yapı elektrik yak teslim ekibim vardır.iletişim numaram watshap 05300334138 gokhanulubas1453@outlook.com yurtdışında olduğumuz için email watshap yolu ile iletişime geçerseniz sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu