Rusya İş İlanları

Yükselir Group Rusya’ya 2 Otel Yapacak

Yükselir Group, St Petersburg ve Moskova’da olmak üzere 2 adet otel yatırımı yapacak. Söz konusu oteller 7 ve 8 katlı olarak inşa edilecek. Otellerin St. Petersburg’un ve Moskova’nın en ihtişamlı binalarından olmaları bekleniyor.

yükselir grup rusya projeleri

Dünya genelinde 22 ülkede 45 bin çalışanı bulunan, petrol, doğalgaz, yenilenebilir enerji ve turizm alanında faaliyet gösteren Yükselir Group son 3 yılda turizm sektörüne daha fazla ağırlık vererek üçüncü büyük otel yatırımını yönetim kurulu üyelerinin Rusya’da yaptığı toplantı sonucunda St Petersburg ve Moskova’ya yapma kararı aldı.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yüksel, “Her yıl St Petersburg ve Moskova’da toplanan Yükselir Group yönetim kurulu üyelerimiz ile gerçekleştirdiğimiz özel toplantıda gelecek birkaç yılın yatırım planlarını masaya yatırdık.

Hangi ülkeye ne kadar yatırım yapacağımızı, hangi ülkelerden çekileceğimizi, hangi sektörlere yatırım yapmamızın daha avantajlı olacağını görüşüp karara bağladık. Aynı zamanda bir dönem boyunca faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde görev yapacak olan ülke yöneticilerimizin atamasını gerçekleştirdik.

Rusya’daki toplantımızın sonucunda bu yılki en önemli yatırımımızı Rusya’ya yapma kararı aldık. Rusya’daki turizm yatırmımız bir başlangıç olacak ve devamını da getireceğiz” dedi.

“Farklı bölgelerde de otel projeleri arayışı içerisindeyiz”

Rusya’nın dünyanın en önde gelen büyük ekonomiye sahip ülkelerinden bir tanesi olduğunu söyleyen Yüksel, ülkenin farklı bölgelerinde de yatırım amacıyla arayış içerisinde olduklarını belirtti.

Yüksel, “Aynı coğrafyadayız ve ekonomik dünyamız birbiriniz tamamlıyor. Rusya ve Türkiye arasında coğrafi avantajlar ve geçmişi yüzlerce yıla dayanan işbirlikleri var. Bütün bunları göz önüne aldığımız zaman, mevcut iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği potansiyelinin ileriki yıllarda daha çok artacağına inanıyoruz.

Bildiğiniz gibi Türkiye’ye turist gönderen ülkelerden en önde geleni Rusya, birçok Türk iş adamı da Rusya’da ticari faaliyetlerde bulunuyor. Dolayısıyla bir Türk şirketi olarak doğalgaz işbirliğimizin bulunduğu Rusya’ya turizm sektörüyle de katılmış olduk. Burada potansiyelin olduğunu görüyoruz ve bunun artarak devam edeceğine inanıyoruz.

Burası bizim üçüncü bölge uluslararası otelimiz oldu. St. Petersburg ve Moskova çok büyük şehirler, ayrıca Rusya’nın farklı bölgelerinde de otel projeleri arayışı içerisindeyiz. Moskova ve St Petersburg’un dışında Rusya’nın sayısı 1 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan birçok şehri var. Oralarda da farklı otel projeleri opsiyonları arayışı içerisindeyiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

186 ve 174 odalı

St Petersburg’a ve Moskova’ya yapılacak otellerin en güzel manzaraya sahip olacağını belirten Yüksel, “Yapacağımız otel, St. Petersburg’un kalbi Admiralteysky bölgesinde ve Moskova’nın Kızıl Meydan bölgesinde yer alacak. İki otelimiz de tarihi iki saray binasının yenilenmesiyle ortaya çıkacak. 7 ve 8 katlı tarihi saray yapısı ile St Petersburg’un ve Moskova’nın en ihtişamlı binalarından biri olacak.

Toplam 16 bin 500 ve 18.700 metrekare kullanım alanına sahip olacak olan butik otellerimiz standart, superior, süit ve kral dairesi seçenekleri ile toplam 186 ve 174 oda ile hizmet verecek. İki otelimizde de bin kişi kapasiteli kongre merkezi, balo salonu ve farklı büyüklüklerdeki toplantı salonları ile her türlü organizasyona ev sahipliği yapacak.

Ayrıca otellerimizde türk, italyan ve uzakdoğu mutfağının en lezzetli yemeklerini sunacak olan 3 elit restaurantımız yer alacak. Otellerimizin son katında yer alacak olan Club Lounge’yla özel etkinlik hizmeti de vereceğiz. Yükselir Sky Roof isimi bir alanın da bulunacağı lüks otellerimizde, fitness, yüzme havuzu, sauna, buhar odaları ve SPA olanaklarını da sunacağız” şeklinde açıklama yaptı.

5 Yorum

 1. MERHABA BEN LİSE MEZUNUYUM KAYNAK MONTAJ ve BAKIM İŞLERİ YAPIYORUM AYRICA VİNÇ OPERATÖRLÜK BELGEM VAR UZUN SÜRE TUZLA TERSANELER BÖLGESİNDE ÇALIŞTIM TÜRKİYE İSTANBUL 3. HAVALİMANI ÇELİK İŞLERİNDE ÇALIŞTIM İNGİLİZCE VE ARAPÇA BİLİYORUM ORTA DERECEDE YETERİNCE TECRÜBEM VAR YURTDIŞI İŞİ ARIYORUM İHTİYACIM VAR İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLA İYİ GÜNLER DİLERİM BİLAL KAVRAZ TLFNUM. 05354664984.

 2. alçı sıva boya duvar yapı sıva taş duvar ustasıyım usda lazımsa benim de işe ihtiyacım var yurtdışında çalışabilirim.

 3. Meraba elektrik ustasıyım yurt dışı tecrübem var yaşım 40 ortaokuldan mezunum
  Elektrik projelerin de orta gerilim alçak gerilm ve zayıf akım konusunda tecrübelerim var sizler ile çalışmak isterim ilginiz için teşekkür ederim saygılar
  0533 365 63 58
  yigitgrup06@gmail.com

 4. 25yıllık aşçıyım yurt içi yurt disi restorant ve hotellerde ustalık ve şeflik yaptım yapmaktayım yaşım 40türk ve dünya mutfakları üzerine çalışıyorum iletişim sağlandığı taktirde detaylı cv paylasirim iletişim chefhuseyin14@hotmail.com 05071165311 yurt dışında çalışmak istiyorum

 5. İç dekarasyoncuyum asmatavan yurt dışı tecrübem var 4 5 ülkede çalıştım enkada çalıştım sizinle çalışmak isterim 5076553148

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu