Yurtdışı projeler

Tekfen İnşaat’ın Katar Al Khor Expressway Projesi

Tekfen İnşaat’ın, Katar’da üstlendiği ve tek seferde imzalanan en yüksek bedelli sözleşmesi olma ünvanı taşıyan Al Khor Expressway Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

tekfen inşaat katar projesi

2005 yılından bu yana Katar’da birçok önemli otoyol projesini üstlenerek hayata geçirilmesini sağlayan Tekfen İnşaat, Katar Devleti ile imzaladığı ön protokol ile, 34 km uzunluğundaki “Al Khor Expressway” Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

T.C. Ulaştırma Bakanı Sn. Ahmet Arslan’ın himayesinde, Katar Şehircilik Bakanı Sn. Mohammed Bin Abdullah Al Ruhaihi ve Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Murat Gigin tarafından imzalanan ön protokol kapsamında, Al Khor Expressway otoyolu toplam 34 kilometre uzunluğunda, geliş – gidiş olarak 10 şeritli olarak inşa edilecek. Çeşitli kavşaklar, viyadükler, alt ve üst geçitlerin yer aldığı proje, Katar’ın en prestijli projelerinden biri olacak. Tekfen İnşaat, Katar Devleti için büyük önem taşıyan projeyi, 7.6 milyar Katar Riyali (yaklaşık 2.1 milyar ABD Doları) bedelle üstleniyor. Bu Tekfen İnşaat’ın mevcut iş miktarını (backlog) ikiye katlarken, 60 yıllık tarihinde tek seferde imzaladığı en büyük sözleşme olma özelliğini de taşıyor.

Bir Yorum

  1. MYK çelik kaynak belgem vardır yurt dışında dört şantiye bitene kadar bulundum enson Kıbrıs girne elexus öteli bitirdik elliyedi yasında aklıbaşında verilecek görevin sorumluluğunu taşıyabilecek kslitedeyim ekiple veya yalnız Bi şantiyenizde bulunmak isterim 05423609008 nolu telden ulaşabilirsiniz saygılarımla selamlıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu