Yurt dışı iş ilanları

Tekfen İnşaat Suudi Arabistan’da boru hattı ihalesi kazandı

Tekfen İnşaat ve Tesisat AŞ ile Saudi Aramco Oil Company arasında 333 km uzunluğunda ve yaklaşık 590 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı duyuruldu.

Tekfen İnşaat temelleri 1956 yılında kurulan bir mühendislik danışmanlık şirketine uzanmaktadır. Tekfen Holding A.Ş.’nin bir yan kuruluşu olan Tekfen İnşaat Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Kafkasya ve Orta Asya, Doğu ve Orta Avrupa’da büyük başarıları olan uluslararası bir yüklenici olarak saygın bir isimdir. Geniş çaplı faaliyetleri ağır inşaat işlerinden rafineriler ve petrokimya tesislerine; uydu kentlerden büyük endüstriyel işleme tesislerine; boru hatları ve deniz yapılarından güç tesisleri, elektrik ve iletişim işlerine kadar çeşitlilik göstermektedir.

TEKFEN İNŞAAT’IN YURTDIŞINDA DEVAM EDEN PROJELERİ

Tekfen tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bağlı ortaklıklarımızdan Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş., Suudi Arabistan’da yatırımı Aramco tarafından  yapılan Yanbu – Cidde arasında toplam 333 km uzunluğundaki 20”benzin ve 24” jet yakıtı boru hattı projesinin inşaatı işini toplam 299.312.000  ABD Doları bedelle üstlenmesine yönelik Niyet Mektubunu imzalamıştır. Projenin tamamlanma süresi 47 ay olarak belirlenmiştir. Ayrıca, yine aynı ortaklığımız tarafından, Aliağa-İzmir’de yapımı sürmekte olan Star Rafinerisi “Coker Ünitesi”nin elektromekanik işlerini birim fiyatlı olarak üstlenmek konusunda işveren TSGI JV ile bir Niyet Protokolü imzalanmıştır. En kısa zamanda tamamlanması hedeflenen sözleşme şartları ve işin metraj keşfine yönelik müzakereler sonucunda sözleşme bedeli kesinleşecektir. Projenin tamamlanma süresi 17 ay olarak belirlenmiştir. Her iki projeye ilişkin nihai sözleşmeler imzalandıktan sonra kamuoyuna gerekli duyurular yapılacaktır.”

TEKFEN İNŞAAT İŞ İLANLARI VE İŞ BAŞVURUSU

Tekfen İnşaat yurtdışı iş ilanlarına iş başvurusu yapmak isteyen adayların kariyer sitelerindeki güncel iş ilanlarını takip edebileceği gibi, yurtdışı pozisyonlar için ayrıca şirketin internet sitesindeki insan kaynakları bölümünden bilgi edinebilirlecekleri gibi Tekfen İnşaat’a genel iş başvurusunda da bulunabilirler.

2 Yorum

  1. Elektrik ci yim ustalık belgesi var otomasyon sistemleri tecrübem var 15 yıllık tecrübe var yurtdışı iş arıyorum telefon numarası 05419505063

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu