Tekfen İnşaat Rusya pazarına yeni projeyle döndü


  tekfen inşaat rusya proje iş başvurusu

  Tekfen İnşaat Rusya’da yerleşik iştiraki olan Rusfen büyük bir altyapı projesi ile yeniden pazara dönüş yaptı.

  Tekfen İnşaat, Rusya’da yerleşik iştiraki olan Rusfen ile birlikte, Kharampurneftegaz LLC firması ile Batı Sibirya’daki Yamalo-Nenets Özerk Bölgesi’nde 90 kilometre uzunluğunda doğal gaz boru hattı inşaat ve montaj işleri için sözleşme imzaladı. 

  Yurt gazetesibin haberine göre, Ural Federal Bölgesi’nde bulunan ve Rosneft ile BP’nin ortak şirketi Kharampurneftegaz tarafından işletilen Kharampur Gaz Sahası ile Gazprom Ana Boru hattı arasında inşa edilecek Gaz Nakil Boru Hattının ilk 90 kilometrelik kısmını kapsayan projenin sözleşme bedeli 19,5 milyar Ruble, yaklaşık 311 milyon ABD Dolar olduğu bildirildi.   1 Şubat 2020 tarihinde başlayacak inşaatın boru çapı 48 inç olan projenin bölümünün 16 ayda tamamlanması hedefleniyor. Projede yüzde 30’u Türk olmak üzere, toplam 800 kişi istihdam edileceği bildirildi. Zorlu coğrafi ve arktik iklim şartlarına sahip Yamalo-Nenets Özerk Bölgesi’nde, Rusya’nın doğal gaz üretiminin yaklaşık yüzde 90’ı, petrol üretiminin ise yüzde 14’ü gerçekleştiriliyor. 

  2019 yılında yurtdışında iş ilanları, yurt dışı işçi alım ve yurt dışı eleman alımı yapan firmaların üstlendiği projelerde görevlendirikmek üzere yurt dışı iş başvurusu yapmak isteyenlere...