Rusya İş İlanları

Rusya’nın inşaat projeleri için işçi alımı yapması şart!

Rusya’nın, ülkenin kalkınması için büyük önem atfedilen ‘mega’ nitelikli “ulusal proje”lerin hayata geçirilmesi için gerekli iş gücünden yoksun olduğundan endişe ediliyor.

Vestifinance.ru’nun haberine göre, Rusya’da “ulusal proje” adı verilen altyapı projelerinin bir bölümünün iş gücü yetersizliğinden dolayı tamamlanamama riski bulunduğu belirtiliyor. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Dmitri Medvedev, “Her bölgede ulusal projelerin hayata geçirilebilmesi için iş gücü kaynaklarının gözden geçirilmesi gerekiyor. Bazı bölgelerde iş gücü yetersizliği riski görüyoruz. Büyük inşaat projeleri için de bu geçerli” dedi.

Rusya’nın her dönem iş gücüyle ilgili risklere sahip olduğunu belirten Medvedev, “İleride bunun yaşanmaması için, gerekli tekliflerin hazırlanması gerekiyor” diye konuştu.

Rusya Bakanlar Kurulu, altı yıl içinde tamamlanması planlanan 13 “ulusal proje” için 25,7 trilyon ruble (410,1 milyar dolar) kaynak ayırmıştı.

Uzmanlar, Medvedev’in sözünü ettiği açığın kapatılması için ülke dışından daha fazla işçi getirilmesi gerektiğini, bunun içim kotaların arttırılıp göçmen işçi politikalarının yumuşatılmasının kaçınılmaz olduğunu vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu