Rusya İş İlanları

Rusya 2024 yılında işçi alımı yapacak mı?

Almanya’dan sonra Rusya’da 2024 yılında işçi alımı yapacak. Peki Rusya hangi sektörlerde işçi alımı yapacak ve şartlar nelerdir?

Rusya’da birçok Türk firması faaliyet yürütüyor. Konuttan enerjiye birçok sektörde yer alan Türk şirketleri, son yıllarda yapılan havalimanı ihalelerinde de öne çıktı. Rusya’da 150 binden fazla Türk vatandaşının yaşadığı biliniyor.

Rusya, yeni yılda yabancı işçi kotasını yükseltecek. Kremlin, 145 bin kişilik yabancı istihdamı planlıyor. Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 2024 yılında yabancı işçi kotalarının artırılacağını söyledi.

RUSYA YABANCI İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Rusya işçi alımı son dakika başvuru şartları araştırılıyor. Rusya 145 bin vasıfsız işçi alımı başvuru ekranı merak ediliyor. Rusya, yeni yılda yabancı işçi kotasını yükseltecek. Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 2022 yılında yabancı işçi kotalarının artırılacağını söyledi. 111 bin yabancı işçiye ihtiyaç bulunan ülkede, 33 bin işçi ise yedek rezervde tutulacak.

Yabancı işçi alımında öne çıkan sektörlerden ilki enerji. Altyapı projeleri de yabancı işçilerin Rusya’da çalışabileceği alanlar arasında. Sibirya’nın Gücü boru hattı, iş alanlarının arasında gösteriliyor.

Rusya’da iş yapan Türk inşaat firmalarıda işçi alımı yapmaya devam edecek.

RUSYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURANLARDAN ÜCRET TALEP EDİLMEYECEK

Şirket tarafından yapılan açıklamada başvuru sırasında herhangi bir ücret alınmayacağına yer verildi. Açıklama şu şekilde; “Havalimanı yer hizmetleri dışında da belgeli TIR şoförlerinden, sağlık sektöründeki, hemşire ve doktorlara, tesisatçılardan, özel endüstriyel kaynakçılara kadar Almanya’da çok sayıda farklı sektörde Türk vatandaşına dolgun ücretlerle istihdam imkânı sunuyor. 20-45 yaş aralığında her Türk vatandaşı sağlık engeli olmadığı sürece başvuru formunu doldurarak müracaat edebiliyor… “

2 Yorum

  1. Ben murat bu işle ilgilene şahıs bende 60 kişi mevcut ekıp var sıva alçı boya alçpan ve seramik daha önce soçide çaliştım şimdi gurcistan Rusya da çalişmak istiyorum 0536 735 8968 bana ulaşsın her konuda yardımcı olurum

  2. Merhabalar ben inşaat sektöründe 26 yılık boyacı ustasıyım ve ustalık sefrikam var eyer yurt dışına nasip olursa boya işi hurmetle memnuyetle arz ederim saygılar sevgiler
    Tlf 0531 227 17 10
    Tlf 0543 343 27 34
    Gaziantep

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu