Yurtdışı projeler

Limak İnşaat’ın yurt dışındaki projeleri artıyor

Türk müteahhitlik sektörünün yurt dışında tek pakette kazandığı en büyük ihale olan Kuveyt yeni havalimanı projesi ihalesini kazanan Limak İnşaat’ın yurt dışında üstlendiği projeler artıyor.

1976 yılında kurulan ve 17 ülkede faaliyet yürüten Limak İnşaat’ın 50 binin üzerinde çalışanı bulunuyor. Kuveyt Havalimanı inşaatını üstlenen Limak İnşaat ise geçen yıl dünyanın en büyük müteahhitlerinin yer aldığı ENR listesinde 10 basamak yükselerek 135. sırada yer aldı.

Yurt dışındaki projeleri artıyor

Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, temel atma töreninin ardından yaptığı değerlendirmede ise şunları söyledi: “Limak olarak, havalimanı inşaatı ve işletmesi konusunda önemli projelere imza attık. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı yeni terminal binasını inşa ettik ve işlettik. Kosova’da Priştine Havalimanı’nı terminalini inşa ettik ve işletiyoruz. Senegal Dakar Havalimanı’nı bu yıl sonunda tamamlayıp devreye alacağız. Mısır’da Kahire Havalimanı’nda ikinci terminal binasının inşaatı tamamladık. Rusya’da Rostov Havalimanı’nda yeni terminal binası inşaat işini bitirmek üzereyiz. Yine Rusya’da Volgograd’da bir terminal inşaatı işi aldık. Dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nı inşa eden konsorsiyumda yer alıyoruz. Limak olarak Türk bayrağını bu anlamda dünyada dalgalandırmaya devam edeceğiz.

Limak İnşaat ENR listesinde 10 basamak yükseldi

1976 yılında kurulan Limak Şirketler Grubu, inşaat, turizm, çimento, enerji, altyapı yatırımları ve gıda sektörlerinde faaliyet yürütüyor. 17 ülkede faaliyet yürüten Limak’ın, iştirakleriyle birlikte 50 binin’in üzerinde çalışanı bulunuyor. Kuveyt Havalimanı inşaatını üstlenen Limak İnşaat ise geçen yıl dünyanın en büyük müteahhitlerinin yer aldığı ENR listesinde 10 basamak yükselerek 135. sırada yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu