Yurtdışı projeler

Gama İnşaat’ın yurtdışında devam eden projeleri

Gama İnşaat yurtdışında gerçekleştirdiği büyük projeler ise göz dolduruyor. İşte Gama İnşaat’ın yurtdışında devam eden projeleri…

Gama bugün artık sadece müteahhitlik firması değil, 17 ülkede faaliyet gösteren, 20 bin çalışanı olan bir holding.

Gama İnşaat’ın yurtdışında üstlendiği ve yapımı devam eden projeleri

1800 MW ALBA PS5 KOMBİNE ÇEVRİM GÜÇ SANTRALI
BAHREYN

GAMA Güç Sistemleri ve GE Global Parts & Products GMBH kapalı Konsorsiyumu, Aluminium Bahrain B.S.C(ALBA) ile 4 Ağustos 2016 tarihinde doğal gaz ve sıvı yakıt ile çalışacak toplam kapasitesi 1800 MW olan güç santralının yapım işine ait kısıtlı işe başlama anlaşmasını imzalamıştır. Anahtar teslimi sözleşme imzası ise 20 Ocak 2017’de gerçekleşmiştir.

KHURAIS GAZ VE PETROL AYRIŞTIRMA TESİSİ PROJESİ
Khurais / SUUDİ ARABİSTAN

Gaz ve Petrol Ayrıştırma Tesisinin tüm inşaat, altyapı, üstyapı, mimari, elektromekanik işleri ve tesisin devreye almaya hazır hale getirilmesi.

YAMAL LNG PROJESİ – YAPIM İŞLERİ
Yamal / RUSYA FEDERASYONU

Modül Montaj ve Bağlantı İşleri, Mekanik İşler, Borulama İşleri, Anahtar Teslimi (Mühendislik – Satın Alma – Montaj) Tanklar ve Binalar, Elektrik ve Enstrümantasyon İşleri.

1800 MW PP13 GÜÇ SANTRALI GÜÇ ADASI VE EKİPMAN ELEKTROMEKANİK MONTAJI
Riyad / SUUDİ ARABİSTAN

GAMA Güç Sistemleri 02 Temmuz 2015 tarihinde Saudi Electricity Company (SEC) ile, Riyad’ın Kuzey Doğusunda Dhurma şehrinden yaklaşık 30 km mesafede olan 1800 MW PP13 Güç Santralı projesinde güç adası ve ekipmanların montaj işleri için sözleşme imzalamıştır.
Proje kapsamı 6 adet 7FA Gaz Türbini ve Jeneratörü ile 6 adet HRSG, 2 adet GE Reheat Double Flow D11 Buhar Türbini, 5 adet Jeneratör Step-up Trafo, 2 adet hava soğutmalı kondenser (her bir ünite 42 hücre içermektedir) ve diğer yardımcı sistem ekipmanları elektromekanik montajı, ön devreye alması ile santralda yer alan binaların yapımını içermektedir. Buna ilave olarak 380kV Şalt sahası anahtar teslimi olarak GAMA tarafından üstlenilmektedir. Mühendislik, satın alma, montaj ve devreye alma işleri GAMA kapsamındadır.

200 MW HARTHA TERMAL GÜÇ İSTASYONU REHABİLİTASYONU – ÜNİTE 4
Hartha/ IRAK

GAMA Güç Sistemleri ve Mitsubishi Hitachi Güç Sistemleri (MHPS), 30 Mart 2015 tarihinde Irak Elektrik Bakanlığı, Elektrik ve Enerji Üretimi Basra Genel Müdürlüğü ile Hartha Ünite-4 Termal Güç İstasyonunun Yenilenmesi için sözleşme imzalamıştır.


FGP – GEÇİCİ TESİSLER İNŞAATI

Tengiz / Kazakistan

40,000 m2 geçici tesisler inşaatı (ofisler, klinil, kafeterya, vb) ve jeneratörler, su iletim sistemleri, F&G, telekom sistemleri, vb.

TCO OFİS BİNASI VE ALTYAPI İNŞAATI
Tengiz / Kazakistan

Tengizchevroil (TCO), “Future Growth Project” (FGP) kapsamında, mevcut Tengiz petrol sahasında büyük ölçekli bir kapasite genişlemesi gerçekleştirmektedir. Projede çalışacak işçi ve idari kadroyu istihdam etmek üzere tesislere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu büyük projeyi üstlenmek üzere müteahhitlerin personeli için yeni bir yerleşke inşa edilmektedir.

2 Yorum

  1. Yurtdışı projelerde iş güvenlik uzmanı olarak çalıştım. Şimdi boştayım. Bu nedenle yurtdışı projelerde çalışmak istiyorum. İyi derecede arapça konuşabiliyorum. 0543 643 6385

  2. Inşaat boya ustasıyım…
    Yurtdışı projelerinde iş arıyorum.
    Çok iyi derecede İngilizce biliyorum, başlangıç seviyesinde Almanca ve Rusça biliyorum.
    0532 6461892

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu