Enka İnşaat Tataristan’da inşaat ihalesi kazandı


  Enka İnşaat, Tataristan’nın enerji şirketi Tatenergo, 25.6 milyar ruble (yaklaşık 360 milyon dolar) değerinde kombine çevrim elektrik santrali inşatı için sözleşme imzaladı.

  enka inşaat sırbistan ihalesi

  Rusya’da Türk inşaat şirketleri krize rağmen yeni büyük projelerle yollarına devam ediyor. Son güzel haber ENKA’dan geldi. ENKA ve Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’ndeki enerji şirketi Tatenergo, 25.6 milyar ruble (yaklaşık 360 milyon dolar) değerinde kombine çevrim elektrik santrali inşatı için sözleşme imzaladı.

  ENKA’dan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:  “ENKA, JSC Tatenergo ile Tataristan’da inşa edilecek 858 MW kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santralinin anahtar teslimi olarak yapımı için bir sözleşme imzalamıştır.

  Proje, GE 9HA.02 Gaz Türbini jeneratörü ile donatılmış 1×1 konfigürasyonu üzerine kurulu olacaktır.

  Tamamlandığında, % 64,7 verimlilik ile 858 MW’lık kapasiteye sahip olacak olan santralin, Rusya Federasyonu’nun en verimli santrali olması planlanmaktadır.

  Proje, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti’nin Zainsk kentinde yer almaktadır.

  Planlanan bitiş tarihi 30 Kasım 2023’tir.”

  2021 yılında yurtdışında iş ilanları, yurt dışı işçi alım ve yurt dışı eleman alımı yapan firmaların üstlendiği projelerde görevlendirikmek üzere yurt dışı iş başvurusu yapmak isteyenlere...