Yurtdışı projeler

Cengiz İnşaat Bosna’da otoyol ihalesi için teklif verdi

cengiz inşaat bosna inşaat projesi

Bu yıl otoyol projelerine 250 milyon euro (280 milyon dolar) yatırım yapmayı planlayan Bosna Hersek’li otoyol işletmecisi Autoceste FBiH, Türk ve Bosnalı şirketlerin pan-Avrupa kuzey-güney otoyolunun bir bölümünü inşa etmek için teklif verdiklerini açıkladı.

Cengiz İnşaat ve Bosnalı Euro-Asfalt şirketi, Budapeşte’den Hırvatistan’ın Ploce limanına uzanan Corridor VC otoyolunun parçası olan 2.65 kilometre uzunluğundaki bölümü inşa etmek için teklif verdi. İnşa edilecek bölüm Bosna’da Ponirak ile Vraca arasında 2.47 kilometrelik bir tüneli de içeriyor.

Şirket internet sitesinde Cumartesi günü yaptığı açıklamada, inşaatın Avrupa Yatırım Bankası’ndan 50 milyon euro kredi ve Batı Balkanlar Yatırım Fonu’ndan hibeyle finanse edileceğini belirtti.

Autoceste FBiH bu haftanın başında Azerbaycan-Bosnalı şirketlerden oluşan konsorsiyumun toplam 76 milyon euro değerinde, Vranduk’tan Ponirak’a uzanan tüneli de kapsayan 5.3 kilometrelik bir bölüm inşa etmek için seçildiğini söylemişti. L5N2205U6

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir. (Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Can Sezer)

Bir Yorum

  1. Adım Ali Köksal Osmaniye
    Cengiz Bosna’dan en büyük yol projesinde çalışmak istiyorum saygılar sunarım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu