Rusya İş İlanları

Ant Yapı’dan Rusya’da dev anlaşma!

Rusya’da önemli projelere imza atan Türk inşaat şirketi Ant Yapı, Rusya’nın en büyük kamu bankası Sberbank ile işbirliğine gidiyor.

ant yapı rusya yeni projesi

Ant Yapı bünyesindeki Ant Development, St.Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu kapsamında Sberbank ile işbirliği anlaşmasına son imzalar atılacak, ayrıca Rusya’da kendi yatırımıyla hayata geçirdiği önemli projeleriyle ilgili sunum yapacak. 

Ant Yapı, St.Petersburg Ekonomi Forumu’ndaki standının açılışında, hem yatırımcısı hem müteahhidi olduğu Moskova’daki Poklonnaya 9 ve N1 Poklonka lüks konut kompleksi projeleriyle ilgili bilgi vereceği belirtildi. 

Ant Yapı CFO’su Murat Vural, Ant Development ve Sberbank arasındaki işbirliği anlaşması kapsamında, Sberbank’ın N1 Poklonka konut kompleksi ve Poklonnaya Caddesi’ndeki Otel ve rezidans projelerine 34 milyar ruble (521,5 milyon dolar) finansman sağlanması konusunda işbirliği anlaşması imzalandığını ve sonrasında kredi süreci için  ilerlendiğini ifade etti. 

Vural’ın verdiği bilgiye göre, Ant Yapı’nın Bölgesel Oryol ili yönetimi ile de işbirliği anlaşması imzalayacak, şirket Oryol’de havacılık sanayi şirketi Duks için fabrika inşaatları, lüks konut kompleksleri ve havaaalanı inşaatları dahil olmak üzere çeşitli büyük projeleri hayata geçirecek.  

Ant Yapı Rusya’da daha önce Gorod Stolits, Oko, Literator, White Khamovniki, Capital Towers , Vorobyev Dom, Nebo, Wine House, Bulgari Residence, Mednıy 3.14 başta olmak üzere birçok büyük projenin inşaatlarını üstlendi.

Rusya’daki yeni projeyle ilgili olarak Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Ant Yapı olarak şu an yurt dışında başta Rusya olmak üzere Türki cumhuriyetler, İngiltere ve yakın zamanda Amerika’da faaliyet gösteriyoruz. Moskova’da yeni başladığımız Action 44 Otel-Ofis projesinin yatırım değeri ise 57 milyon 500 bin dolar. Mimari tasarımı açıdan bizi heyecanlandıran bu projeyi 2020 yılının sonunda teslim etmeyi planlıyoruz. Bununla birlikte biri İngiltere’de diğeri Amerika’da olmak üzere yeni projelerimize başladık” şeklinde konuştu.

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay

Yeni Moskova’yı İnşa Edeceğiz

Rusya Federasyonu İnşaat Konut ve Kamu Destekleri Bakanı Vladimir Yakushev’le ikili görüşme gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, düzenlediği basın toplantısında “Rus bakan ile işbirliğimizi güçlendirmek adına bir komisyon kurulması konusunu konuştuk. Komisyonu hızlıca kuracağız. Rusya’da inşa edilen Yeni Moskova Projesi’nin de gündeme geldiğini ifade eden Kurum, “Projede 100 milyon metrekare inşaat alanı var. 2025’e kadar 70 milyon metrekare konut yapmayı hedefliyorlar. Türk müteahhitlerin sayını artırmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Uluslararası gayrimenkul sektörü temsilcilerinin bir araya geldiği foruma, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, Ant Yapı Rusya Genel Koordinatörü Ertan Beyyaz ve Ant Yapı Rusya İdari İşler Müdürü Hayri Tokman katıldı.

8 Yorum

  1. Merhaba 2007 de rusyada ant yapı firmasinda beton pompa operetoru olarak çalıştım sonra rusyanın birkaç bölgesinde enka ile rönesans ile ica ile mekanik çelik boru montaj işinde tekfen ile katarda çelik montajcı olarak çalıştim ruscam iyi yurt dışı işi arıyorum saygılarımla e posta turannolcar@gmail.com

  2. Merhaba ben alcı boya alcıpan ve kara sıva işi yapıyorum myk serfikam var yürdışı işi arıyorum proje iyi anlıyorum pasaport var GSM 05412828698 dedi ki:

    Tuncer aslan

  3. Asmatavan dış cephe çelik konstrüksiyon montajı kompozit kalfasiyim boya ince işler 05307011200 selamlar

    1. Boru makina çelik imalat montaj işlerinde yurt dışı yurt içi şantiyelerde çalıştım 05358542721 sizinle çalışmak isterim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu