Kazakistan İş İlanları

Alsim Alarko Kazakistan’da yol yapım ihalesi kazandı

Alarko Holding iştiraki Alsim Alarko liderliğindeki konsorsiyumun Kazakistan’da kazandığı toplam 1.67 milyar dolar ihale bedelli Alma-Ata Çevre Yolu projesine ilişkin sözleşmenin imzalandığını duyurdu.

alarko kazakistan iş ilanlarıAlsim Alarko’nun liderliğindeki konsorsiyum, Alma-Ata çevreyolu yapım ve işletilmesine ilişkin PPP ihalesine en iyi teklifi vermiş ve Kazakistan Yatırım ve Kalkınma Bakanlığı ile Eylül ayında mutabakat zaptı imzalamıştı.

Alarko’dan KAP’a yapılan açıklamada, idari işlemlerin tamamlanmasının ardından Kazakistan Yatırım ve Kalkınma Bakanlığı ile konsorsiyum arasında sözleşmenin bugün imzalandığı belirtildi.

Açıklamaya göre, toplam 1.67 milyar dolar bedelli sözleşmede Alsim Alarko’nun payı yüzde 30.95 pay karşılığı 516.4 milyon dolar olacak.

Sözleşmede Alma-Ata Çevre Yolu projesinin inşaat yapım süresi 50 ay, işletme süresi 15 yıl 10 ay olmak üzere toplam süre 20 yıl olarak belirlendi.

REUTERS

5 Yorum

  1. Merhaba ağır vasıta ustasıyım Man reno ıveco Ford herturlu motor şanzıman diferansiyel yaparım hertürlü belgelerim var yurtdışında çalışmak istiyorum 05314989778

  2. kazakistan almatı şehrinde turkiyeden gelen 4 betonarme inşaat demircisiyiz ihtoyaciniz olursa ulaşin 87072546119

  3. Selam aleyküm hayırlı akşamlar daha önce yurt dışında çalıştım şimdi ise Alarko firmasında çalışmak istiyorum demirci ihdiyaciniz varsa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu